SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR
Haberler

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu başvurularınızı bekliyor!

Published on 02/12/2014 under Haberler

Hrant Dink Vakfı tarafından yürütülen Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkı arasında doğrudan temasların arttırılması ve işbirliklerinin teşvik edilmesi amacıyla, komşu ülkeye yapılacak seyahatleri desteklemeyi hedefliyor.

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu için ilk dönem başvurularını 10 Mart 2014 tarihinde açtı. İlk üç dönemde, neredeyse Türkiye ve Ermenistan’ın her kentinden, 520’yi aşkın başvuru alan Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, bugüne kadar Türkiye ve Ermenistan’ın 24 farklı kentinden 125 kişiyi destekledi ve 85 kişi komşu ülkeye ziyaretini gerçekleştirdi. Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan yararlananların %72’si, komşu ülkeyi ilk kez ziyaret etti.

– Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Birinci Dönem Sonuçları
– Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu İkinci Dönem Sonuçları
– Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Üçüncü Dönem Sonuçları

Sınırları Aşanlar

Dila Kuş

Dila Kuş

İstanbul’dan Dila Kuş, UWC Dilijan – Dilijan International School of Armenia tarafından düzenlenen yaz okuluna katılmak amacıyla Dilijan’a yaptığı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek aldı.

“Belki benim seyahatim normalleşme sürecinde küçük bir rol oynadı ama en azından iki ülkenin insanları bir süreliğine kendilerini birbirlerinin yerine koymaya başladılar. Bu, karşılıklı ilişkilerin başlaması için en önemli şeylerden biri.”

CARD Vakfı - Andrey Araksyants, Arman Khojoyan ve Naira Mktrchyan

CARD Vakfı

Yerevan’dan Andrey Araksyants, Arman Khojoyan ve Naira Mktrchyan, CARD Vakfı adına Türkiye’deki işletmelerle temas kurmak ve ekonomik bağları geliştirmek amacıyla Muğla’ya yaptıkları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek aldılar.

“Yeni iş imkânları konuşuldu. Az da olsa politik konulara da değindik. Ticari ilişkiler kurarak Türkiye ile Ermenistan arasında dostane bir ilişkinin gelişmesine katkı sağlamak gerektiği konusunda uzlaşmaya vardık.”

 Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu başvuruları devam ediyor! 

Seçim Takvimi
Başvurular için Son Tarihler Seçici Kurul Karar Tarihleri Yararlanıcıların Açıklanacağı Tarih Hedeflenen Yararlanıcı Sayısı
15 Aralık 2014 25 Aralık 2014 31 Aralık 2014 Türkiye’den 25, Ermenistan’dan 15
1 Mart 2015 10 Mart 2015 15 Mart 2015 Türkiye’den 25, Ermenistan’dan 15

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru formunu doldurmadan önce Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yönetmeliği’ni okuyunuz.

Sorularınız için seyahatfonu@hrantdink.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri
Anahit Minasyan
Dikran Altun
Feray Salman
Gayane Mkrtchyan
Neslihan Özgüneş

Hrant Dink Vakfı’nın Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçirdiği Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Civilitas Vakfı ortaklığında, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Gümrü merkezli Youth Initiative Center (YIC) işbirliğiyle yürütüyor.