SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR

Ocak Etkinlikleri

Çevrenin korunması üzere panel

IMG_0818

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’dan Menekşe Kızıldere ve Özel Pangaltı Ermeni Lisesi coğrafya öğretmeni Zafer Kurtar, çevre üzerine algılar ile ilgili Pangaltı Ermeni Lisesi’nde bir konuşma yaptı. Mühendisler Odası, geçtiğimiz yıllarda bu konuşmaları farklı liselerde düzenleyip, gençlerin çevre konusundaki duyarlılıklarına katkıda bulunmaya çalışıyorlar. Ermeni lisesinin çevre konusundaki duyarlılığı sebebiyle, Mühendisler Odası bu seneki konuşmaya konuşmacı olarak Hrant Dink Vakfı Burs Programı ile Bilgi Üniversitesi’nde akademik araştırmalar yapan Sofia Manukyan’ı davet etti. Sofya, gençlerle sohbet etmekten büyük zevk almanın yanı sıra, Ermenistan’daki çevre konusundaki gelişmelerden bahsetti ve özellikle çevrenin korunması ile insan hakları arasındaki ilişkinin önemini vurguladı.

Sona Dilanyan uyuşmazlık çözümleri üzerine çalışmalarını sunmak üzere Hafızalar Merkezi atölyesine katıldı

???????????????????????????????

Türkiye-Ermenistan Burs Programı kapsamında, Boğaziçi Universitesi’nde araştırmasını yürüten Sona Dilanyan, 15-16 Ocak’ta ‘Truth Telling and Encounters: Dynamics in Sites of Dialogue’ başlıklı atölyeye katıldı. Seminere aynı zamanda Regional Network for Historical Dialogue and Dealing with the Past (RNHDP) üyeleri de katıldı ve sunumlar barış inşası, uyuşmazlık çözümlenmesi, geçiş dönemlerinde adalet ve uzlaşma gibi konularda birçok önemli noktaya değindi. Imagine Center for Conflict Transformation’daki çalışmalarını sunan Sona, Dağlık Karabağ uyuşmazlığı çerçevesinde yürütülen diyalog projeleri süresince etnik kimlik çatışmalarının projeleri nasıl etkilediği üzerine konuştu.

İkinci seyahat öncesi oryantasyon

???????????????????????????????

Yerevan’a seyahatlerinden önce Emine Onaran İnciroğlu ve Candan Baden, Hrant Dink Vakfı tarafından düzenlenen oryantasyona katıldılar.