SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR

2016-2017 III. Dönem Burs Programı Sonuçları

Türkiye – Ermenistan Burs Programı’nın üçüncü dönem sonuçlarını ve programa katılacak bursiyerlerin bilgisini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Hrant Dink Vakfı olarak 2014 yılında, iki komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında oluşturduğumuz Türkiye-Ermenistan Burs Programı devam ediyor. Burs Programı, uzmanlık paylaşımı ve kalıcı işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan alanlardaki faaliyetleri desteklemek amacıyla başlatıldı. Burs Programı, uzmanlık paylaşımı ve kalıcı işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan akademi, sivil toplum, basın, kültür-sanat, çeviri-dil eğitimi, hukuk ve benzeri alanlardaki faaliyetleri destekliyor.

Program, her iki ülkeden profesyonellere dört ilâ altı ay boyunca komşu ülkede yaşama ve belirli bir Ev Sahibi Kuruluş bünyesinde özel bir işbirliği programına katılma imkânı sağlıyor.

Kasım 2016’da üçüncü dönem başvurulara açılan Türkiye-Ermenistan Burs Programı, Türkiye’den 8 ve Ermenistan’dan 6 olmak üzere toplam 14 başvuru aldı.

Program için gelen başvurular, Türkiye-Ermenistan Burs Programı Yönetmeliği‘nde belirtilen seçim süreci uyarınca, Hrant Dink Vakfı tarafından ilgili ev sahibi kuruluşlara ve bağımsız Seçici Kurul’a iletildi. Yönetmelikte belirtilen seçim kriterleri ve önceliklerine göre seçilen bursiyerler belli oldu.

Seçim süreci sonucunda, aşağıda listelenen 6 bursiyer, Şubat 2017-Haziran 2017 arasında programa katılmaya hak kazandı.

TÜRKİYE-ERMENİSTAN BURS PROGRAMI BURSİYERLERİNİN VE EV SAHİBİ KURULUŞLARIN LİSTESİ

Banu Pekol Eurasia International Univeristy
Cansu Yetişgin Urban Foundation for Sustainable Development
Mehmet Karasu Caucasus Research Resource Center
Rezzan Alagöz Yerevan State University, Center for Civilization and Cultural Studies
Gevorg Galtakyan İstanbul Şehir Üniversitesi,
Modern Türkiye Çalışmaları Programı
Karen Tovmasyan A&B İletişim

 

2014-2015 yıllarında Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nın birinci dönemine katılan Ermenistan’dan 12 ve Türkiye’den 6 bursiyerin İstanbul, Yerevan ve Gümrü’de çalışmalarına ve ev sahibi kuruluşların deneyimlerine Sınırları Aşıyoruz yayınından ulaşabilirsiniz.

Programın Temmuz 2016’da açılan ikinci döneminde seçilen 9 bursiyer, Kasım 2016’da komşu ülkede başladıkları işbirliği programlarına Haziran 2017’ye kadar devam ediyor olacak.

Bursiyerlerin bu süre zarfındaki izlenim ve deneyimlerini, Sınırları Aşıyoruz Türkiye-Ermenistan internet sitesi üzerinden paylaşacağız.

Türkiye-Ermenistan Burs Programı Seçici Kurul Üyeleri

İbrahim Betil
Sema Kılıçer
Zara Lavchyan