SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR
Haberler

Türkiye-Ermenistan Burs Programı Yerevan’da Tanıtıldı

Published on 13/07/2014 under Burs Programı

12 Temmuz 2014 Cumartesi günü, Yerevan’daki Avrupa Birliği Merkezi, Sınırları Aşıyoruz – Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nın tanıtım toplantısı için Hrant Dink Vakfı’na ev sahipliği yaptı.

Eurasia Partnership Foundation’dan Vazgen Karapetyan’ın desteği ile proje koordinatörleri Anush Babajanyan ve Anna Yeghoyan, Türkiye-Ermenistan Burs Programı ile ilgili bir tanıtımın yanı sıra, yönetmelik, başvuru süreci, sunulan burs olanakları hakkında detaylı bilgi verdikleri bir sunum yaptılar. Katılımın yoğun olduğu sunum, soru-cevap ile son buldu.

Avrupa Birliği Merkezi’ndeki toplantıya, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul üyesi Gayane Mkrtchyan, Seyahat Fonu yararlanıcıları, Ermenistan’daki Ev Sahibi Kuruluşların temsilcileri de katıldı. Katılımcılar toplantıda hem bilgilerini paylaştılar, hem de programa başvuracak adayların sorularını yanıtladılar.

Türkiye-Ermenistan Burs Programı başvuruları 31 Temmuz tarihinde son bulacak.

Türkiye-Ermenistan Burs Programı, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında yürütülmektedir.