SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR
Haberler

Türkiye-Ermenistan arası burs programı

Published on 21/07/2014 under Burs Programı

BirGün

Hrant Dink Vakfı, iki komşu ülke Ermenistan ve Türkiye’den profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nı başlattı. Program, iki komşu ülke arasında uzmanlık paylaşımı ve kalıcı işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan akademi, sivil toplum, basın, kültür-sanat, çeviri-dil eğitimi, hukuk ve benzeri alanlardaki faaliyederi destekleyecek.

Kalıcı işbirlikleri kurulacak

Türkiye’den 63, Ermenistan’dan 25 kuruluş, program kapsamında komşu ülkeden gelecek profesyonellere kapılarını açıyor, istanbul, Ankara, İzmir, Çanakkale, Kars, Van ve Diyarbakır’dan üniversiteler, araştırma merkezleri, basın-yayın organları, sanat merkezleri ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları kendi faaliyet alanlarında Ermenistan’dan gelecek uzmanlarla kalıcı işbirliklerine imza atmaya hazırlanıyor.

Ermenistan’ın başkenti Yerevan ile Gümrü ve Vanadzor şehirlerinde çeşidi alanlarda faaliyet gösteren 25 Ev Sahibi Kuruluş da Türkiye’den gelecek profesyonellere ve sanatçılara ev sahipliği yapacak. Ayrıntılı bilgi hrantdink.org.tr adresinde.