SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR

Yedinci Dönem Sonuçları

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu 7. Dönem Sonuçları

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasları artırmaya ve her alanda işbirliklerini teşvik etmeye devam ediyor.

Yedinci döneminde Seyahat Fonu her iki ülkeden toplam 95 başvuru aldı. Türkiye’den 28, Ermenistan’dan 11, toplam 39 kişinin, seyahat amaçları ve programları doğrultusunda, komşu ülkeye yapacakları ziyaretleri, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu ile desteklemekten Hrant Dink Vakfı olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yedinci Dönem Yararlanıcıları

İstanbul’dan United Harmonies müzik grubu üyeleri Melodi Var Öngel, Ahmet Şafak Çizmaz, Umut Akdağ ve Paşa Güven, Ermenistan’ın geleneksel müzik aletlerini, müzisyenlerini ve halk şarkılarını araştırmak amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Yerevan’dan United Harmonies müzik grubu üyeleri Anzhela Sargsyan, Katarine Galstyan, Zareh Galstyan, Hayk Karapetyan, Stepan Ter-Ghevondyan ve Madlena Galstyan, Türkiye üyeleriyle birlikte konser vermek amacıyla İstanbul’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan Ayşe Zeynep Pamuk, Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü ile Savaşta Kadınlar – Paris ortaklığında düzenlenen “Soykırımdan Sonra: Toplumsal Cinsiyete Bağlı Travma, Travmanın Aktarımı ve Yeniden Keşfi” başlıklı uluslararası konferansta “Sessizlik, Travma ve Hafıza: Türkiye’den Çağdaş Kadın Sanatçıları” çalışmasını sunmak amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Alen Taşçıoğlu, Saro Ogsar, Narod Talar Agoşyan, Giragos Başak, Roy Merkezoğlu, Lidya Satılmış, Şınork Mesrop Erzurumluoğlu, Baret Borucuyan, Semanur Taşköprü ve Ari Barsamyan, TUMO Yaratıcı Teknolojiler Merkezi’nin Teknoloji Kampı’na katılmak amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Yerevan’dan “Matenadaran” Mesrop Mashtots Eski El Yazmaları Araştırma Enstitüsü üyeleri Arpine Aleksanyan ve Sona Baloyan, Ermeni kültürünün korunmasına yönelik işbirliği ağlarını genişletmek üzere Türkiye Ermenileri Patrikhanesi, Ermeni liseleri, vakıfları ve yayınevleri ile görüşmek amacıyla İstanbul’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan Ayşenur Korkmaz, Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü ile Savaşta Kadınlar – Paris ortaklığında düzenlenen “Soykırımdan Sonra: Toplumsal Cinsiyete Bağlı Travma, Travmanın Aktarımı ve Yeniden Keşfi” başlıklı uluslararası konferansa katılmak amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Diyarbakır’dan Mezopotamya Vakfı üyeleri Bahattin Taman, Osman Akyıl ve İhsan Ay, Yerevan Radyosu ile işbirliği olanaklarını görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Diyarbakır’dan Dut Ağacı Sosyal Bilim Araştırmaları ve Dayanışma Derneği üyeleri Cihan Ülsen, Ekrem Altun ve Roj Esir Girasun, Ermenistan’da yaşayan Müslüman azınlıklarla görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Eda Bekçi Arı ve Yıldız Deveci Bozkuş, Ermeni feminist yazar Sırpuhi Düssap hakkında araştırma yapmak ve Yerevan Devlet Üniversitesi ile değişim programları olanaklarını görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Yerevan’dan EUPHRATES Araştırma Merkezi Başkanı Gevorg Petrosyan, doktora tezi kapsamında 1945-1965 Soğuk Savaş döneminde İstanbul’da yaşayan Ermenilerle mülakatlar yapmak amacıyla İstanbul’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Diyarbakır’dan İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi üyesi Hasan Yalçın, Ermenistan’da insan hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ve Kürt dernekleriyle görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Yerevan’dan Özgür Yurttaşlar için Sivil İnisiyatif Destek Merkezi Başkanı Hovsep Khurshudyan, Türkiye’deki Ermeni toplumu temsilcileri, gazete ve yayınevleri ile görüşmek amacıyla İstanbul’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Yerevan’dan Eşit Haklar Derneği insan hakları programı koordinatörü Maria Abrahamyan, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri ve kadın kuruluşları ile görüşmek amacıyla Van’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Umut Vedat, kişisel sergisine Ermenistan’da ev sahipliği yapabilecek galeri bulmak amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Gaziantep’ten İnsan Hakları Gündemi Derneği üyesi Veli Acu, Ermeni Soykırımı üzerine çalışan sivil toplum kuruluşları ve enstitülerle görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’nu 2016 – 2017 döneminde, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında Avrasya Ortaklık Vakfı ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliğiyle yürütüyor.