SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR

Onüçüncü Dönem Sonuçları

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasları artırmaya ve her alanda işbirliklerini teşvik etmeye devam ediyor.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Ağustos 2017 – Ekim 2017 döneminde her iki ülkeden toplam  46 başvuru aldı.  Türkiye’den 8Ermenistan’dan 7 olmak üzere toplam 15 kişinin, seyahat amaçları ve programları doğrultusunda, komşu ülkeye yapacakları ziyaretlerini, Gümrü Gençlik Girişimi Merkezi işbirliği ve Birleşik Krallık Hükümeti Çatışma, İstikrar, Güvenlik Fonu desteği sayesinde Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu ile desteklemekten Hrant Dink Vakfı olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Seyahat Fonu yaralanıcılarının, komşu ülkeye yaptıkları ziyaretler sonrası izlenimlerini ve deneyimlerini Sınırları Aşıyoruz internet sitesinden takip edebilirsiniz.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu 13. Dönem Yararlanıcıları

Yerevan’dan Vigen Hovsepyan müzik grubu üyeleri Harutyun Chkolyan, Artur Baljyan ve Vigen Hovsepyan, sahne sanatları platformu A Corner in the World’den yerel sanatçıların yardımıyla konserler vermek ve Ermeni Patrikhanesi desteğiyle Ermeni toplumu için özel performans sergilemekamacıyla İstanbul’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Onur Yazıcıgil, TUMO Yaratıcı Teknolojiler Merkezi’nde resimli hikaye kitapları atölyesi düzenlemek amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Eskişehir’den sosyoloji alanında doktora öğrencisi Azmi Recep Özdaş, eşcinsel kimlikler ve Sovyet dönemi sonrası Ermenistan ve Türkiye’de hafıza inşası üzerine karşılaştırmalı araştırma yapmak amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

PINK Ermenistan üyeleri; Abovyan’dan Nvard Margaryan ve Yerevan’dan Kyle Khandikian;  Yerevan’dan Queering Yerevan Kolektifi sanatçısı Lusine Davtyan, Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 7.Kuir Festivali’e katılmak ve film gösterimi yapmak amacıyla Ankara’ya yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Diyarbakır’dan sanatçılar Loghman Saeidian ve Rounak Rasoulpour, sivil toplum kuruluşlarıyla ve sanatçılarla tanışmak, ErmenistanYezidi toplumuyla birlikte düzenlenebilecek çalışmaları görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan Rabia Aslı Koruyucu, Helsinki Yurttaşlar Meclisi Vanadzor tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantısına  katılmak ve toplumsal cinsiyet konulu akademik araştırmasını paylaşmak amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Bilgi Üniversitesi doktora öğrencisi Özlem Karakuş, Türklerin ve Ermenilerin Kültürel Hafızası’nın bir parçası olarak Ermeni ağıtlarını incelemek amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Aslı Bostancı, One Square Meter Festivali 2017’de kendi koreografi performansını gerçekleştirmek amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İzmir’den Videoart.Ist Uluslararası Video Programı’nın yöneticisi ve küratörü Tahir Ün, Sanat ve Kültür Çalışmaları Laboratuvarı (Sanat Komünü) ile kavramsal sanat projesi gerçekleştirmek ve iki video seçkisi gösterimi yapmak amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Yerevan’dan Meri Amirkhanyan, sanatçı ve online galeri VisualGap’in kurucusu, ŞEHİR serisinden resimlerini ve çizimlerini sergilemek amacıyla İstanbul’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.


T
ürkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor!

Başvuru yapmadan önce, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yönetmeliği‘ni mutlaka okuyunuz. Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvuru Formu’nu doldurmak için tıklayınız.
Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz: travelgrant@hrantdink.org


Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri

Anahit Minassian
Dikran Altun
Feray Salman
Gayane Mkrtchyan
Gülesin Nemutlu
Nelli Minasyan

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’nu 2017 – 2019 döneminde, Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliği ve Birleşik Krallık Hükümeti Çatışma, İstikrar Güvenlik Fonu desteği ile yürütmektedir.