SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR

Onikinci Dönem Sonuçları

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasları artırmaya ve her alanda işbirliklerini teşvik etmeye devam ediyor.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Nisan 2017 – Haziran 2017 döneminde her iki ülkeden toplam  46 başvuru aldı. Türkiye’den 31, Ermenistan’dan 13 olmak üzere toplam 44 kişinin, seyahat amaçları ve programları doğrultusunda, komşu ülkeye yapacakları ziyaretlerini, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu ile desteklemekten Hrant Dink Vakfı olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Seyahat Fonu yaralanıcılarının, komşu ülkeye yaptıkları ziyaretler sonrası izlenimlerini ve deneyimlerini Sınırları Aşıyoruz internet sitesi’nden takip edebilirsiniz.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Onikinci Dönem Yararlanıcıları

İzmir’den “Ermeni Çocuklar” müzik grubu üyeleri Mehmet Nihat Şen, Sercan Kırmızı, Şevin Tepe ve Duru Örs, çocuklarla müzik atölyeleri yapmak ve Music of Armenia ile birlikte ortak konserler düzenlemek amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Aştarak’tan Hripsime Arakelyan, Martuni’den Narine Poghosyan, Gavar’dan Siranush Ghazanchyan, Yerevan’dan Mkhitar Sebastatsi Educomplex Medya Merkezi’nde muhabir ve blog yazarları Lusine Petrosyan, Syuzanna Sargsyan, Ararat’tan Hasmik Dilanyan, Abovyan’dan Armine Gevorgyan, Yerevan’dan  Radiolur Haber Ajansı muhabirleri Hasmik Martirosyan, Naira Mayilyan ve Alisa Gevorgyan, CNN Türk haber kanalından gazetecilerle işbirliği imkanlarını görüşmek amacıyla İstanbul’a yapacakları  ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan 3H Hareketi üyesi Ahmet Cem Özen, Ermenistan’daki siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, düşünce kuruluşları ve kanaat önderleri ile Türkiye-Ermenistan ilişkileri üzerine görüşmek ve bu konuda yazacağı makalenin ön çalışmasını yapmak amacıyla Yerevan’a yapacağı  ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Getronagan Ermeni Lisesi öğrencileri Rudi Kami Değirmenci, Diran Robin Alatcıyan, Masis Öznigolyan, Sesilya Arslanyan, İstanbul’dan Özel Sahakyan Nunyan Ermeni Lisesi öğrencileri Arman Çatal, Arda Özçin, Lerna Geçer, Ayk Gezer, İstanbul’dan Özel Esayan Ermeni Lisesi öğrencileri Aris Dikran Nişan, Melissa Kaldılı, Aren Zurnacı, İstanbul’dan Özel Pangaltı Mıhitaryan Ermeni Lisesi öğrencileri Jan Samurkaş, Larissa Selin Dayan, İstanbul’dan Özel Feriköy Merametçiyan Ermeni İlkokulu öğrencisi Masis Kara, İstanbul’dan Özel Levon Vartuhyan Ermeni İlköğretim Okulu öğrencisi Arlin Boyacı, İstanbul’dan Özel Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulu öğrencisi Roni Kolukısayan, İstanbul’dan Özel Tarkmanças Ermeni İlköğretim Okulu öğrencileri Aksel Ebemıgıryan, Ari Karakaş, Burag Çiçekçiyan ve İstanbul’dan TET Ajanda editörü Melisa Arslanyan, TUMO Yaratıcı Teknolojiler Merkezi tarafından düzenlenen yaz kampına katılmak amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan NarPhotos üyesi fotoğrafçılar Çiğdem Üçüncü ve Fatma Serra Akçan, 4Plus’tan meslektaşları ile birlikte fotoğrafçılık atölyeleri düzenlemek ve olası işbirliği imkanlarını görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacakları  ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

İstanbul’dan İstanbul Şehir Üniversitesi öğretim üyesi Şirin Duygulu Elçim, Türkiye-Ermenistan uzlaşma süreci hakkında yaptığı araştırma kapsamında sivil toplum kuruluşları ile görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacağı  ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Yerevan’dan Youth Life NGO temsilcileri Diana Amirbekyan ve Sarra Demirtshyan, Uluslararası Defne Gençlik Eğitim Derneği tarafından düzenlenen “Dostluk için Kültürel Beyin Fırtınası” isimli değişim projesine katılmak amacıyla Hatay (Antakya) ve İstanbul’a yapacakları  ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

Charentsavan’dan profesyonel duduk sanatçısı Arsen Petrosyan, İstanbul’da yaşayan müzik terapisti Danny S. Lundmark ile birlikte müzik terapisi atölyeleri düzenlemek ve performans sergilemek amacıyla İstanbul’a yapacağı  ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İzmir’den Unlimited Shadows üyesi fotoğrafçılar Mustafa Kadem ve Emine Sarsık, gölge ve siluetleri kullanarak kentsel ve kırsal alanlardaki insanları fotoğraflamak amacıyla Yerevan’a yapacakları  ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor!

Başvuru Formu’nu doldurmadan önce Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yönetmeliği’ni okuyunuz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvuru Formu’nu doldurmak için tıklayınız.

Sorularınız için proje koordinatörlerimiz Nazlı Türker (seyahatfonu@hrantdink.org), Anna Yeghoyan ve Armenuhi Nikoghosyan ile (travelgrant@hrantdink.org) iletişime geçebilirsiniz.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri

Anahit Minassian
Dikran Altun
Feray Salman
Gayane Mkrtchyan
Gülesin Nemutlu
Nelli Minasyan

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’nu 2016 – 2017 döneminde, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında Avrasya Ortaklık Vakfı ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliğiyle yürütüyor.