SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR

Onbeşinci Dönem Sonuçları

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasları artırmaya ve her alanda işbirliklerini teşvik etmeye devam ediyor.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Şubat – Mayıs 2018 döneminde her iki ülkeden toplam 86 başvuru aldı. Türkiye’den 19, Ermenistan’dan 5 olmak üzere toplam 24 kişinin, seyahat amaçları ve programları doğrultusunda, komşu ülkeye yapacakları ziyaretlerini Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu ile desteklemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Gümrü Gençlik Girişimi Merkezi işbirliği ve Birleşik Krallık Hükümeti Çatışma, İstikrar, Güvenlik Fonu desteği sayesinde Hrant Dink Vakfı tarafından yürütülmektedir.

Seyahat Fonu yaralanıcılarının, komşu ülkeye yaptıkları ziyaretler sonrası izlenimlerini ve deneyimlerini Sınırları Aşıyoruz internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu 15. Dönem Sonuçları

İstanbul’dan İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı Yahya Akgün, Shakespeare tarzının önde gelen oyuncularından Vahram Papazyan’ın oyunculuk kariyerine attığı ilk adımları ve Türkiye tiyatrosunda sahnelere veda edişini de konu alan senaryosu hakkında araştırma yapmak üzere Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Yerevan Devlet Üniversitesi Tiyatro ve Sinematografi Enstitüsü’nden öğretim üyesi Zaruhi Hovhannisyan, tiyatro enstitüleri ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden temilcilerlerle Ermenistan ve Türkiye arasında işbirliğini geliştirme ve öğrenci değişimi imkanları hakkında görüşmek üzere İstanbul’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Özel Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulu öğretmenleri Nıvart Karin AtaoğluHavva Kangal ErdoğanSilvia Dağcı Dumanİsabel Gültop ve öğrencileri Arek BedikyanDença Silahlı ve Nare Nayir Güleç Mıhitar Sebastatsi Eğitim Kompleksiöğretmen ve öğrecileriyle deneysel eğitim ortamları hakkında görüşmek üzere Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Boğaziçi Üniversitesi Tarlataban Grubu gönüllüleri Nazife Esra ÇiğdemErgül VarışEmine Akpınar ve Çiğdem Asiye ArtıkTarımsal İşletme Araştırma ve Eğitim Vakfı Uluslararası Merkezi (ICARE) işbirliğinde Ermenistan’daki çevre dostu tarım uygulamaları hakkında araştırma yapmak üzere Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Eskişehir’den Anadolu Üniversitesi araştırma görevlisi Begüm Sönmez, doktora tezi kapsamında Ermenistan’daki çağdaş sanat çalışmaları hakkında Yerevan Modern Sanat Müzesi’nde araştırma yapmak üzere Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Yaşayarak Öğrenme Merkezi-YAŞÖM ve Sokakta Sanat Var Derneği temsilcileri Meryem Aydın, Zeynep KurtulduNensi Güzeliş ve Gencay Adıgüzel“Future in Our Hands” Gençlik STK’sı işbirliğinde Ermenistan ve Türkiye’den sosyal girişimcilerin yer aldığı bir değişim programına katılmak üzere Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Yerevan Tarımsal İşletme Araştırma ve Eğitim Vakfı Uluslararası Merkezi (ICARE) ve Yerevan Devlet Üniversitesi’nden Lilit MusinyanZaruhi Danielyan ve Artur KikoyanBoğaziçi Üniversitesi Tarlataban Grubu işbirliğinde Türkiye’deki çevre dostu tarım uygulamaları hakkında araştırma yapmak üzere İstanbul’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Koç Üniversitesi doktora öğrencisi Bihter EsenerARMACAD tarafından organize edilen Ermeni Çalışmaları Yaz Okulu’na katılmak üzere Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Armavir’den Ermenistan Startup Akademisi Program Direktörü Armine Galstyan, farklı hızlandırıcılarla (accelerator) ve ortak çalışma mekanlarıyla işbirlikleri geliştirmek, Ermenistan ve Türkiye’deki startuplar arasında faaliyet değişimini görüşmek üzere İstanbul’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

İstanbul’dan Minji Lee, kamp danışmanı olarak “Just Dilijan It!” yaz kampına katılmak üzere Dilican’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz: travelgrant@hrantdink.org

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri
Anahit Minassian
Dikran Altun
Feray Salman
Gayane Mkrtchyan
Gülesin Nemutlu
Nelli Minasyan

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’nu 2017-2019 döneminde,
Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliği ve
Birleşik Krallık Hükümeti Çatışma, İstikrar, Güvenlik Fonu desteği ile yürütmektedir.
#ukcssf