SEYAHAT FONU'NA BAŞVUR
Haberler

Hrant Dink Vakfı’ndan mektup var

Published on 19/07/2014 under Burs Programı

Hayko Bağdat
Taraf

Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında, komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nı oluşturdu. Burs Programı, Ermenistan ve Türkiye’den toplam 18 profesyonele, dört ila sekiz ay boyunca komşu ülkede yaşama ve belirli bir Evsahibi Kuruluş bünyesinde özel bir işbirliği programına katılma imkânı sağlayacak.

Evsahibi Kuruluşların önerdiği program teklifleri dışında, kendi proje fikirlerini komşu ülkede hayata geçirmek isteyen adaylar da başvurularını sunabilecek. Program, iki komşu ülke arasında uzmanlık paylaşımı ve kalıcı işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan akademi, sivil toplum, basın, kültürsanat, çeviri- dil eğitimi, hukuk ve benzeri alanlardaki faaliyetleri destekleyecek.

Kimler başvurabilir?

Akademisyenler ve bağımsız araştırmacılar, insan hakları savunucuları, feministler, LGBTİ aktivistleri, çevre aktivistleri, gazeteciler, muhabir ve foto-muhabirler, fotoğrafçılar, sanatçılar, tasarımcılar, mimarlar, yazarlar, çevirmenler, hukuk ve halkla ilişkiler uzmanları, kendi proje fikirlerini hayata geçirmek isteyen bütün adaylar.
Detaylar için: www.hrantdink.org